PENZION U DVOU STUDNÍ

Penzion "U dvou studní"

Prostředí a krajina

Uprostřed přírodou obklopeného údolí řeky Desné se nachází obec Loučná nad Desnou se svými satelity Rejhoticemi, Kouty nad Desnou a Přemyslovem. Ve výšce 620 m.n.m. hned v blízkosti dolní části Přemyslova na jihovýchodním svahu s nádherným výhledem na Mravenečník (1343m.n.m), na hřeben vedoucí z Červenohorského sedla na Praděd (1491 m.n.m.) a na masív Černé stráně (1237 m.n.m.) se nachází rodinný penzion hotelového typu „U dvou studní“. Tato část Hrubého Jeseníku patří do chráněné krajinné oblasti a díky v minulosti malým ubytovacím kapacitám a tím i malé návštěvnosti si krajina uchovala původní ráz.


Počátky

Při našich cestách křížem krážem Evropou jsme měli možnost seznámit se s úrovní ubytování a stolování hlavně na jih a západ od našich hranic. Tato skutečnost potom byla hlavním motivem při rozhodování o stavbě penzionu. Cílem bylo nabídnout takovou úroveň služeb, jaká je v alpském regionu standardem. Sladit naše představy s reálnými možnostmi nebylo vůbec jednoduché – rozdílné názory ze strany CHKO, chybějící územní plán, to vše nám komplikovalo realizaci stavby. Zdali se chcete uvolnit od psychické pracovní zátěže, nebo se chcete věnovat vašemu oblíbenému sportu, v našem penzionu se Vám otvírá celý svět horské dovolené. Od prvního okamžiku Vás bude náš penzion se svojí útulnou domácí atmosférou zahrnovat veškerými možnými službami v rámci Vašeho pobytu. Pokoje se smrkovými obklady, restaurace s pizzovou pecí, provoněná vůní dřeva, hanušovické pivo Holba, které se vaří z tisícileté krasové zásadité vody, široká nabídka špičkových moravských, rakouských, francouzkých či italských vín s možností řízené ochutnávky, mezinárodní kuchyně kombinovaná se specialitami hornohanácké kuchyně, to vše Vám znásobí požitek z atmosféry malebné krásy jesenické přírody a příjemného pobytu v moderním penzionu, který je pro nás určující.


Nabídka a servis

Naše 2 mezonetové apartmány a 8 pokojů vybavených koupelnami s toaletami a TV Vám nabízí ničím nerušené pohodlí. Díky velmi dobré akustické izolaci a větší vzdáleností objektu od příjezdové komunikace nebudete rušeni vnějším hlukem. Snídaně je v rámci ceny ubytování formou bufetu. V blízkosti penzionu můžete s běžkami v zimě nastoupit okamžitě na lesní cestu, která Vás dovede do Kout nad Desnou k 6-ti sedačkové lanovce na Mravenečník, kde se Vám naskýtají dlouhé upravené bežecké tratě. Pro sjezdové lyžování můžete využít čtyřsedačkovou lanovku na Přemyslovském sedle, která je vzdálena cca 2,5 km, a nebo skiareál na Červenohorském sedle, který vzdálen cca 6 km.