Logo_PNG

Penzion "U dvou studní"

Úvodem

Uprostřed přírodou obklopeného údolí řeky Desné se nachází obec Loučná nad Desnou, pod kterou spadají obce Rejhotice, Kouty nad Desnou a Přemyslov. Ve výšce 620 m.n.m. na vyvýšeném místě na samotě hned v blízkosti dolní části Přemyslova na jihovýchodním svahu s nádhernými výhledy na Mravenečník (1343 m.n.m), na hřeben vedoucí z Červenohorského sedla přes Malý Jezerník (1208 m.n.m.) na Praděd (1491 m.n.m.) a na málo přístupný masív Černé stráně (1237 m.n.m.), se nachází rodinný penzion hotelového typu „U dvou studní“, Tato část Hrubého Jeseníku patří do chráněné krajinné oblasti. Protože donedávna zde byla nabízena velmi malá ubytovací kapacita, od které se odvíjela i malá návštěvnost, krajina si uchovala svůj původní ráz. Jako raritu můžeme jmenovat některé turistické cesty, na kterých během dne téměř nikoho nepotkáte.

Na začátku byla inspirace

Při našich cestách křížem krážem Evropou západně a jižně od našich hranic jsme získali přehled o nabízené standardní úrovni ubytování a stolování nejen v   Alpách, ale i v Černém lese anebo v alsaských Vogézách. Získané poznatky byly rozhodující při plánování a následné výstavbě penzionu.  Sladit naše představy s reálnými možnostmi nebylo vůbec jednoduché – rozdílné požadavky ze strany CHKO, chybějící územní plán a chybějící geologický průzkum nám velmi komplikoval realizaci stavby.

V našem penzionu se Vám otvírá svět horské dovolené se širokou nabídkou možností jak v létě, tak i v zimě. Od prvního okamžiku Vás bude náš penzion se svojí útulnou domácí atmosférou zahrnovat veškerými možnými službami v rámci Vašeho pobytu.

Nabídka a servis

Naše 2 mezonetové apartmány a 8 pokojů s dřevěnými obklady, vybavených prostornými koupelnami s toaletami Vám nabízí ničím nerušené pohodlí. Díky velmi dobré akustické izolaci stěn a oken a větší vzdálenosti objektu od příjezdové komunikace nebudete rušeni žádným vnějším hlukem.

Nabídka letní a zimní turistiky

Jak v létě, tak i v zimě v blízkosti penzionu můžete nastoupit na značenou lesní cestu, která Vás dovede do Kout nad Desnou (4 km) k 6-ti sedačkové lanovce, vedoucí na Mravenečník, kde se Vám naskýtají možnosti výběru jak turistických tras v létě, tak i dlouhých upravených běžeckých tratí v zimě s garancí sněhu díky nadmořské výšce přes 1100 m.n.m. Pro sjezdové lyžování můžete využít čtyřsedačkovou lanovku na Přemyslovském sedle (800–1000 m.n.m.), která je vzdálena od penzionu cca 2,5 km, skiareál na Červenohorském sedle (760–1160 m.n.m.), dosažitelný nejen autem (cca 12 km), ale i po značených cestách zdatným běžkařům či turistům.  Nebo již zmíněnou 6-ti sedačkovou lanovku na Medvědí horu (600 – 1100m.n.m.) s možností vystoupat k horní nádrži přečerpávací elektrárny. Nádherné hřebenové túry vám nabídnou úchvatné výhledy na Orlické hory a Beskydy.

Ve výčtu všech rekreačních možností nesmíme zapomenout na velký nový krytý bazén v lázních Velké Losiny (7 km), kde se místní minerální voda o teplotě 38°C využívá k léčbě pohybového ústrojí.

Naše horská restaurace

Pocit domácího prostředí navodí interiér provoněný dřevem. Těžké masivními stoly a lavice z olšového dřeva nabízí útulnou atmosféru horského hostince.  Snídani nabízíme v rámci ceny ubytování formou samoobslužného bufetu, večeři potom ve formě výběru ze dvou teplých jídel, studených obložených talířů a dalších pochutin.

Funkční pizzová pec, hanušovické pivo Holba, vařené z tisícileté krasové zásadité vody, široká nabídka špičkových moravských, moldavských, francouzských či italských vín, mezinárodní kuchyně kombinovaná se specialitami horní Hané, to vše Vám znásobí požitek z malebné krásy jesenické přírody a příjemného pobytu v moderním hotelovém penzionu.

Interiér


Exteriér


Okolí